úvodní stránka mopis.czubytování
INFORMACE O HORÁCH PŘEHLED UBYTOVÁNÍ - KONTAKTY NA POSLEDNÍ CHVÍLI ZPĚT

Úvodní stránka ... MOPIS.CZ - JIZERSKÉ HORY - INFORMACE O HORÁCH      

Zde jsme pro vás vybrali zajímavé odkazy z českého internetu, které mají vazbu na danou oblast,
informují o lyřařských střediscích, lanových drahách, cykloturistických trasách,
pamětihodnostech a dalších zajímavých místech regionu...
Chceteli přidat nějaký zajímavý odkaz
 • LYŽOVÁNÍ V OKOLÍ ŽELEZNÉHO BRODU - Frýdštejn , Malá Skála, Líšný, Koberovy
 • PŘI TOULKÁCH PO JIZERSKÝCH HORÁCH nás navštivte v nově otevřeném občerstvení "U ČERNÉHO VODOPÁDU"...
 • Český svaz ochránců přírody - JIZERKA - již téměř pět století na tomto místě leží osada známá pod hezkým jménem Jizerka. Je nejvýše položenou osadou v Jizerských horách.
 • Jablonec nad Nisou - Jablonec nad Nisou leží na samém severu České republiky, 100 km severně od Prahy a 12 km východně od metropole severních Čech - Liberce, v údolí horské říčky Nisy mezi výběžky Jizerských hor a Černostudničním hřebenem.
 • Albrechtice v Jiz. horách - Obec se nachází v údolí mezi horou Špičák a Mariánskou horou, v nadmořské výšce přes 600 m.n.m. Rozlohou katastru (2458 ha) se tato malebná horská víska řadí na třetí místo v okrese Jablonec nad Nisou.
 • Desná v Jizerských horách - Město Desná leží v půvabném kraji Jizerských hor. Rozkládá se v údolí kolem říček Bílé a Černé Desné a na okolních stráních.
 • Josefův Důl - brána do Jizerských hor, nástupiště na Jizerskou magistrálu.
 • Kořenov - Obec Kořenov vznikla v roce 1960 sloučením původních obcí Jizerka, Polubný, Příchovice a Rejdice. Rozlohou 55,8 km2 patří mezi největší obce v ČR. Kořenov se rozkládá na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory a částí se dotýká Krkonošského národního parku.
 • Lázně Libverda - obec leží v severních Čechách v okresu Liberec. Katastr obce se rozkládá v jedné z malebných kotlin, kterou uzavírá svah Jizerských hor a horský masiv Smrku, nejvyšší hory české strany Jizerských hor. R
 • Smržovka - obec leží v údolí Smržovského potoka a říčky Kamenice včetně jejich přítoků. Zaujímá rozsáhlé území od rozvodí Severního a Baltického moře na západě téměř až k soutoku Desné s Kamenicí a v Tanvaldě na východě. Na jihu tvoří hranici zalesněný hřbet Černé Studnice a Muchova, na severu jižní svahy Bukové hory a řeka Kamenice. Smržovka spadá do české části Euroregionu Nisa a patří do zóny pobytové rekreace.
 • Tanvald - Tanvald leží ve východní oblasti severočeského kraje na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. První zmínky o Tanvaldu pocházejí ze 16. století. Současné město vzniklo spojením obcí Tanvald a Šumburk nad Desnou. Tanvaldsko je pro své přírodní krásy rovněž vyhledávaným místem rekreace a odpočinku.
 • Turnov - Město Turnov je historickým a kulturním centrem malebné oblasti, která byla v minulosti svými obdivovateli a návštěvníky nazvána Českým rájem. V roce 1955 zde byla vyhlášena první Chráněná krajinná oblast v republice. Rozmanitost přírodních krás se zde snoubí s bohatstvím historických památek.

Nezapomínejte, že
není důležité že jste, ale i kolik očí vás vidí

podpořte i vy
svůj nový informační systém


RYCHLE - JEDNODUŠE - PŘEHLEDNĚ


Reklama


Stany - Outdoor

© Mopis.cz 2020   -    Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.